Najbardziej wartościowe przedsięwzięcia powstają z pasji. Nie inaczej było w naszym przypadku. Zamiłowanie do literatury pozwoliło nam stworzyć jedyny w swoim rodzaju Unikat Antykwariat, który z czasem stał się miejscem ponownych narodzin dziesiątków tysięcy książek, a także komiksów, czasopism i płyt. Chociaż nasze początki były skromne, obecnie mamy już dwie siedziby w Warszawie – sklep stacjonarny przy ul. A. E. Odyńca 71/72 na Mokotowie oraz magazyn znajdujący się przy ul. Kołacińskiej 24 na Białołęce. Działamy również w innych rejonach Polski - w cieplejszych porach roku można odwiedzić nasz antykwariat w Augustowie, gdzie stacjonujemy z letnim stoiskiem z książkami.

Jeśli ktoś nie może pozwolić sobie na to, by odwiedzić nasz antykwariat w Warszawie, może zapoznać się z naszym sklepem internetowym lub ofertą na portalu Allegro. To właśnie tam znajduje się lwia część naszych zbiorów. Podstawową kategorię na stronie Unikat Antykwariatu stanowią Książki i komiksy, gdzie znajdziecie nowe i używane pozycje, które ukazały się drukiem, a także audiobooki. Kategorie Filmy oraz Muzyka zawierają szeroki wybór płyt winylowych, CD i DVD oraz kaset. Z kolei dla osób, które cenią sobie kontakt z przeszłością, przygotowaliśmy kategorię Antyki i sztuka, która mieści w sobie wydane przed 1950 rokiem książki oraz czasopisma.

Praca antykwariusza to nie tylko sprzedaż książek. Jednym z bardzo ważnych aspektów tego specyficznego zawodu jest nic innego, jak ratowanie książek. Wiele osób staje w obliczu trudnej sytuacji, gdy ich księgozbiór swoimi rozmiarami zaczyna wymykać się spod kontroli. Unikat Antykwariat wychodzi naprzeciw takim problemom. W tym celu prowadzimy skup książek w Warszawie. Mniejsze księgozbiory można przynosić do wyceny do naszego sklepu stacjonarnego, natomiast wycenę większych nasi pracownicy przeprowadzają w domach klientów. W ten prosty sposób klienci odciążają swoje półki, a następnie nasz antykwariat daje ich książkom nowe życie.